Keşfet

Özel Seriler

İyi Blog

Meditasyon ile Anda Kal

Paylaş

Meditasyon ile Anda Kal

Mindfulness, zihnin farkındalığı ve şimdiki anı dikkatli bir şekilde fark etme becerisidir. Bu beceri, meditasyon ve farkındalık egzersizleri gibi yöntemlerle geliştirilebilir. Mindfulness, stresi azaltmaya, konsantrasyonu artırmaya, duygusal düzenlemeyi geliştirmeye ve genel yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir. Meditasyon, zihnin farkındalığını artırmak, zihni sakinleştirmek ve odaklanmak için yapılan bir uygulamadır. Bu uygulama, belirli bir nesne veya fikir üzerine odaklanmayı içerir ve düşüncelerin gelip geçmesine izin verirken, onlara takılı kalmadan dikkati yeniden odağa çevirmeyi öğretir. Meditasyon, sakinleştirici bir etkiye sahip olabilir ve düzenli olarak uygulandığında, stresi azaltmaya, duygusal dengeyi geliştirmeye, konsantrasyonu artırmaya ve genel yaşam kalitesini iyileştirmeye yardımcı olabilir.

A cool cat.
1dk

Mindfulness ile Tanışma

Mindfulness pratikleri, zihnimizin bilinçli bir şekilde odaklanmasını sağlar. Bu sayede, anı daha fazla takdir eder, günlük yaşamın kaosundan uzaklaşır ve bedenimizle daha derin bir bağlantı kurarız. 'Mindful Anlar' Serisinin devamına göz atmayı unutma!


Zeynep Ağacıkoğlu PP

Zeynep Ağacıkoğlu

Mindfulness

A cool cat.
8dk

Meditasyon Oturma Çeşitleri

Meditasyon yaparken kullanabileceğiniz çeşitli oturma pozisyonları mevcuttur. Amacımız rahat ve huzurlu bir pozisyon bulabilmek. Meditasyon oturarak, uzanarak ve ayakta yapılabilir. Meditasyon oturma çeşitleri ve postür bilgileri bu bölümde.


Zeynep Ağacıkoğlu PP

Zeynep Ağacıkoğlu

Mindfulness

A cool cat.
15dk

Zor Dönemlerde Mindfulness

Zihin sürekli problem çözmek üzerine odaklanır. Düşünceler, duyguları getirir ve bu zorlayıcı olabilir. Bu nedenle zorlu bir dönem yaşarken mindfulness pratikleri üzerinde yumuşak ve seçici olmalıyız. Mindfulness pratiklerinde içe döndüğümüzde zorlanmamız doğaldır. Fakat güvenli bir nokta bulunabilir. Pratiklerde yumuşak sınırlarda kalmak, sert sınırı zorlamamak güvenli bir alan yaratmamızı sağlar. Herkesin sinir sistemi ve duygusal dayanıklılığı farklı işler. Kişi kendisine iyi gelenleri seçip kendine iyi gelebilir. Kendimizde bu güvenli alanı nasıl yaratabiliriz? Detaylar bu bölümde.


Zeynep Ağacıkoğlu PP

Zeynep Ağacıkoğlu

Mindfulness

A cool cat.
18dk

Çapalar Meditasyonu

Bu meditasyonda bizi var olduğumuz ana getirebilecek çapa noktalarını keşfedeceğiz. Destekleyici, güvenli ve huzurlu bir alan yaratmak niyeti ile...


Zeynep Ağacıkoğlu PP

Zeynep Ağacıkoğlu

Mindfulness

A cool cat.
14dk

Nefes Meditasyonu

Nefes ile oturma meditasyon pratiğini bu bölümde keşfedebilirsin.


Zeynep Ağacıkoğlu PP

Zeynep Ağacıkoğlu

Mindfulness

Bizimle İletişime GeçSıkça Sorulan SorularKullanım KoşullarıGizlilik ŞartlarıÖn Bilgilendirme Formu
Telif Hakkı 2022 İyi yaşa. Tüm hakları saklıdır.