Keşfet

Özel Seriler

İyi Blog

Yeni Başlayanlar için Yoga

Paylaş

Yeni Başlayanlar için Yoga

Yoga sadece fiziksel bir pratik değildir. Yoga, zihinsel ve ruhsal gelişim içinde etkili ve benzersiz bir felsefe, bir yaşayış biçimidir. Uzun ve sağlıklı bir hayat, iç huzur, benliğine doğru bir yolculuk, stresten arınma, vücut direnci ve sakin bir kalp yoganın hayatımıza getirdiği güzelliklerden sadece bir kaç tanesi. Yoga ile tanışmak ve düzenli bir pratik oluşturmak istiyorsan senin için hazırladığımız bu özel seriye göz atabilirsin!

A cool cat.
30dk

1. Ders: Bedenle Tanışma

Yogaya yeni başlayanların tepeden tırnağa tüm kas grupları tanıyacakları, bedenlerinde en çok neye ihtiyaç duyduklarını keşfedecekleri, eksilerini ve artılarını görebilecekleri yumuşak bir başlangıç. Bu derste, yogaya yeni başlayanların, sağlam bir temel atıp, beden farkındalığı yaratarak ilerleyebilecekleri bir pratiğe tohum atacağız. Yumuşak esnemeler içinde bedeninin alt ve üst sınırlarını keşfetmen için sana bir alan açacağız.


Ayşe Aşcı PP

Ayşe Aşcı

Yoga

A cool cat.
25dk

2. Ders: Sağlıklı Omurga

Düzenli yoga pratiği yapmak omurga sağlığını destekleyen bir disiplindir. Omurgamıza iyi gelen hareketleri yapmak, karın ve sırt kaslarımızı güçlendirmek, otururken ve ayaktayken duruşumuzu gözlemlemek omurga sağlığı için dikkat edilmesi gereken noktalardır. Bu derste ağırlıklı olarak üst bedeni hedef aldığımız bükülmeler, twistler, dairesel hareketler, omuz açıcılar ve sırt güçlendiricilerle 25 dakikalık bir yolculuğa çıkacağız. Ufak ama etkili hareketlerle, bir gün öncesinden daha farkında, daha açık ve daha uzun bir omurganın adımlarını birlikte atacağız.


Ayşe Aşcı PP

Ayşe Aşcı

Yoga

A cool cat.
30dk

3. Ders: Esnek Bacaklar

Bu dersin amacı alt bedeni; yani tüm bacak kasları, kalflar, kalça ve kasıkları doğru bir şekilde esnetmeyi öğrenmek. Bu esnemeler sırasında sunulan çeşitli opsiyonlarla pozlarda derinleşmen mümkün. Bedenini dinleyerek sana en iyi gelen duruşu bulman çok önemli. Egodan arınarak hareketi kendi bedeninin izin verdiği şekilde, mükemmel olmasa bile doğru ve etkili bir şekilde uygulamayı öğrenmen için harika bir ders seni bekliyor.


Ayşe Aşcı PP

Ayşe Aşcı

Yoga

A cool cat.
30dk

4. Ders: Hayatta Denge

Hayatın hızı ve karmaşasının içinde bir çoğumuz denge arayışındayız. Matta yaşadıklarımız dış dünyamızı, dış dünyamızda yaşadıklarımız matta ki sabır ve dengemizi oldukça etkiliyor. Mata her adım attığında, her şeyi olduğu yerde bırakarak iç dünyana dönmeye ve odaklanmaya niyet edebilir misin? Matta bulduğun dinginliği ve kurduğun dengeyi hayatının her adımına taşıyabilir misin? Bu dersin amacı; ayakta denge pozlarındaki bakışları sabitleyerek, poza göre bacakları aktive ederek, karnı ve kalçayı sıkmanın önemini vurgulayarak ve böylece denge pozlarını daha verimli hale getirerek fiziksel ve ruhsal dengenin arasındaki bağlantıyı keşfetmek.


Ayşe Aşcı PP

Ayşe Aşcı

Yoga

A cool cat.
15dk

5. Ders: Yoga ile Tanışma Kısa Akış

Yogaya hoş geldin! Yogaya başlamak için "doğru zaman" diye bir şey yoktur. Kendini hazır ve rahat hissettiğin her an yoganın temellerini atman için harika bir fırsattır senin için. Beden, zihin ve ruhun mükemmel birlik ve uyumunu derin ve bilinçli nefeslerle derinleşen pozlarda keşfedeceksin. Bu ders, 7 den 77 ye herkesin yapabileceği hareketlerden oluşan bir akış ve hedefimiz bedeni esnetirken hareketleri her beden tipine göre modifiye ederek yoganın şifasını yaymak.


Ayşe Aşcı PP

Ayşe Aşcı

Yoga

A cool cat.
10dk

6. Ders: Bedenini Yogaya Hazırla

Diğer tüm çalışmalar öncesinde bedeni ısındırmak, esnemek ve yogaya hazırlamak için bu dersi yapabilir, tek başına da pratik edebilirsin.


Özge Zeynep Sayman PP

Özge Zeynep Sayman

Yoga

A cool cat.
20dk

7. Ders: Temel Hizalanma Akışı

Bu derste, yogada hizalanmanın temelleri ile ilgili bilgi sahibi olacak ve 4 temel yoga pozu içinde bunları pratik edeceğiz. Çekimler Fişekhane'de yapılmıştır.


Özge Zeynep Sayman PP

Özge Zeynep Sayman

Yoga

A cool cat.
60dk

8. Ders: Yeni Başlayanlar için Yoga Akışı 1

Yogaya yeni başlamış ya da başlayacak olan herkese uygun, tüm bedeni çalıştıran ve dengeleyen temel yoga ders serisinin birinci dersi. Farkındalık ile nefes aldığımız, bedende derinleştiğimiz ve zihni özgür bıraktığımız bir pratik için matta buluşalım. Aktif ders programı için Cihangir Yoga web sitesine uğra!


Fırat Tosun PP

Fırat Tosun

Yoga

A cool cat.
40dk

9. Ders: Yeni Başlayanlar İçin Yoga Akışı 2

Yogaya yeni başlamış ya da başlayacak olan herkese uygun, tüm bedeni çalıştıran ve dengeleyen temel yoga ders serisinin ikinci dersi. Farkındalık ile nefes aldığımız, bedende derinleştiğimiz ve zihni özgür bıraktığımız bir pratik için matta buluşalım.


Fırat Tosun PP

Fırat Tosun

Yoga

A cool cat.
56dk

10. Ders: Yeni Başlayanlar İçin Yoga Akışı 3

Yogaya yeni başlamış ya da başlayacak olan herkese uygun, tüm bedeni çalıştıran ve dengeleyen temel yoga ders serisinin son dersidir. Farkındalık ile nefes aldığımız, bedende derinleştiğimiz ve zihni özgür bıraktığımız bir pratik için matta buluşalım. Aktif ders programı için Cihangir Yoga web sitesine uğra!


Fırat Tosun PP

Fırat Tosun

Yoga

A cool cat.
10dk

11. Ders: Günlük Yoga Rutini

Az sayıda hareketin tekrarlarından oluşan bu yoga akışını her gün sadece 10 dakikanı ayırarak yapabilir ve yogayı günlük hayatına katmaya başlayabilirsin. Ruhu ve bedeni rahatlatan, farkındalık ile hareketi birleştiren, sakinleştirici bir yoga pratiği için matta buluşalım. Çekimler Fişekhane'de yapılmıştır.


Zeynep Tokuş Yılmaztürk PP

Zeynep Tokuş Yılmaztürk

Yoga

A cool cat.
10dk

Yoga Sonrası Bedenini Tara: Shavasana

Beden tarama uygulaması her yoga pratiğinden sonra yapılabilir. Hem sinir sistemini hem zihni sakinleştiriyor ve yoga hareketlerinden alınan faydayı artırıyor.


Demet Yoruç PP

Demet Yoruç

Yoga

Bizimle İletişime GeçSıkça Sorulan SorularKullanım KoşullarıGizlilik ŞartlarıÖn Bilgilendirme Formu
Telif Hakkı 2022 İyi yaşa. Tüm hakları saklıdır.