Keşfet

Özel Seriler

İyi Blog

9 Adımda Esnerken Güçlen

Paylaş

9 Adımda Esnerken Güçlen

Bedeninin her noktasına bilinçli nefes ile ulaşarak esneklik ve farkındalık yarattığımız derslerden oluşan bir seride buluşalım!

A cool cat.
26dk

Hareketlilik Akışı 1: Kuvvet Üretme

Vücuda kuvvet üretimini öğreteceğimiz bu derste, esnemelerin yardımıyla hareketliliğimizi bir üst seviyeye taşıyacağız. Bedenimizin kuvvet üretebilmesi için ilk olarak ihtiyaç duyduğu şey, ağırlık itmekten ziyade bu esnemelerdir. Derinleşerek kaslarına ulaşmayı hedeflediğimiz derste vücudunun sınırların ve esnekliğini hisset. Hazırsan, matta buluşalım.


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
22dk

Hareketlilik Akışı 2: Sırt Açıcılar

Hareketlilik akışı serisinin 1. dersinde, temel duruşlardan söz etmiştik. Bu ders ise daha çok sırt kaslarının açıldığı, omurgayı rotasyona götürecek orta düzey bir ders olacak. Nefes ile omurgayı genişlettiğimiz, sırt kaslarını aktive ederek pozlarda derinleştiğimiz bir akışa hazırsan, matta buluşalım!


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
21dk

Kalça - Bacak Denge

Alt bedeninin her noktasını hissettiğin ve hareket potansiyelini keşfettiğin bu derste esas konumuz “denge”. Yere nasıl bastığın, tüm bedeninde kurduğun dengeyi doğrudan etkiler. Alt bedeninde kurduğun denge doğru olursa dizini, belini, boynunu da koruyabilirsin. Dersten maximum seviyede verim alabilmek için doğru nefes alıp vermen de kritik önem taşıyor. Seni zorlamamak adına hazırlık egzersizleri ile başlayan antrenmanın ritmini kademeli olarak arttıracağız. Bu dersin sadece fiziksel olarak değil zihinsel olarak da daha dengeli bir insan olmana yardımcı olacağını unutma. Hazırsan başlayalım!


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
20dk

Kol Dengeleri

Bu derste kol denge temelleri üzerine çalışacağız. Özellikle yoga yapanların çok zevk alabileceği bir ders. Kuvvet üretme, beden farkındalığı, esneme ve keşfetme yolculuğuna birlikte çıkacağımız bir çalışma. Çekimler Fişekhane'de yapılmıştır.


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
10dk

Hareketlilik Odaklı Esneme

Bu derste, bedeni 2 eşit yöne doğru uzatırken, eklem açılarını ve eklem hareketliliğini artırıp merkezden derine doğru gideceğiz. İnanılmaz derecede rahatlatıcı bir çalışma ile kalça, iç bacaklar, omuz bölgelerini derinlemesine esneteceğiz. Bu derste önemli olan poza adapte olmak yerine pozun sana adapte olmasına izin vermen. Bedenini zorlamadan, nefes ile birlikte bir adım öteye gidebilme potansiyelini keşfedebilirsin. Özellikle sabah uyandıktan sonra yapılabilecek çok etkili bir esneme dersi. Çekimler Fişekhane'de yapılmıştır.


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
23dk

Tüm Vücut Denge

Bu derste, tüm vücut denge çalışacağız. El, ayak dengeleri üzerine odaklanırken aynı zamanda karın bölgesini aktive edeceğiz ve yağ yakacağız. Isınma ile başlayıp, nefes ve farkındalıkla bedenimizin derinliklerini keşfedeceğiz.


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
25dk

Hareketlilik Akışı: Temel Duruşlar

Bu derste yüksek tempoda yağ yakarken, bir yandan da pozlar arası geçişlerde nasıl hareket etmemiz gerektiğini, duruşlarda el bileğimizi, ayak bileğimizi vs nasıl koruyacağımızı öğrenecek, hareketliliğimizi artıracağız.


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
20dk

Hareketlilik Akışı: Mobilite

Hareketin temellerine odaklanan bu derste, vücudun eşitsizliklerini giderip bedeni özgür bırakacağız. Yeni hareket alanlarımızı keşfedip, bedenimizin sınırlarını bir tık öteye taşıyacağız. Bedenini ve zihnini özgür bırakmaya hazır ol! Çekimler Fişekhane'de yapılmıştır.


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
20dk

Denge: Kalça Bacak

Bu derste kalça ve bacak grubunun hareket kapasitesini artıracak bir antrenman yapıyoruz. Bir yandan yağ yakarken bir yandan da antrenman performansına yönelik hareketlilik kapasiteni artıracağız.


Adil Ayvaz PP

Adil Ayvaz

Fitness

A cool cat.
13dk

Geri Bükülmeler Level 1

Geri Bükülmeler serisinin ilk dersi olan bu çalışma ile alt ve üst bedeni esneterek kaslara giden kan akışını hızlandıracağız. Nefes ve farkındalık ile zihni rahatlatıp, stresten arınmayı hedefleyeceğiz. Yoga pratiğinde yaptığımız geri bükülmeler tüm omurgayı ve destekleyici kasları güçlendirir, uzatır. Kalça bölgesinin açılmasına yardımcı olur, üst bedendeki gerginlikleri hafifletir ve rahatlatır. Bu çalışma sırasında kalbini dinle ve kendini özgür bırak. Geriye bükülme pozlarını yapmak için çok esnek olmana gerek yok. Sabır, farkındalık ve nefes ile her şey mümkün. Geri Bükülmeler serisinin devamı için Level 2 ve Level 3 derslerine göz atabilirsin.


Zeynep Tokuş Yılmaztürk PP

Zeynep Tokuş Yılmaztürk

Yoga

A cool cat.
10dk

Geri Bükülmeler Level 2

Geri Bükülmeler serisinin ikinci dersi olan bu çalışma sırasında bedenimizi daha derinden tanıma ve keşfetme fırsatı bulacağız. Zihni yavaşlattığımız, nefese odaklandığımız, an'ı fark ettiğimiz bir zaman dilimine gireceğiz. Yoga pratiğinde yaptığımız geri bükülmeler tüm omurgayı ve destekleyici kasları güçlendirir, uzatır. Kalça bölgesinin açılmasına yardımcı olur, üst bedende ki gerginlikleri hafifletir ve rahatlatır. Vücudunu dinle ve kalbini özgür bırak. Bu derse başlamadan önce Geri Bükülmeler Level 1 dersini yapmayı veya ısınmayı unutma.


Zeynep Tokuş Yılmaztürk PP

Zeynep Tokuş Yılmaztürk

Yoga

A cool cat.
8dk

Geri Bükülmeler Level 3

Geri Bükülmeler serisinin üçüncü dersi olan bu pratik ileri seviye bir çalışmadır. Geri Bükülmeler 1 ve 2 derslerini uyguladıktan sonra yapmak daha sağlıklı ve etkili olacaktır. Yoga pratiğinde yaptığımız geri bükülmeler tüm omurgayı ve destekleyici kasları güçlendirir, uzatır. Kalça bölgesinin açılmasına yardımcı olur, üst bedende ki gerginlikleri hafifletir ve rahatlatır. Vücudunu dinle ve kalbini özgür bırak. Sabır, farkındalık ve nefes ile her şey mümkün.


Zeynep Tokuş Yılmaztürk PP

Zeynep Tokuş Yılmaztürk

Yoga

Bizimle İletişime GeçSıkça Sorulan SorularKullanım KoşullarıGizlilik ŞartlarıÖn Bilgilendirme Formu
Telif Hakkı 2022 İyi yaşa. Tüm hakları saklıdır.